Rakı Balık Ayvalık Ortam Kalabalık biz Live-Board`da Toplanırız.


  Piranha

  Paylaş
  avatar
  RizeLee
  Co Admin
  Co Admin

  Mesaj Sayısı : 59
  Kayıt tarihi : 20/05/10

  Piranha

  Mesaj tarafından RizeLee Bir Perş. Mayıs 20, 2010 11:45 am

  Piranha Tarihçesi

  24 Aralık 2004 tarihinde dünyaya gelen Piranha, ticari anlamda 2005 Şubat ayında Türkiye’nin ilk 1 GB hafızalı dijital mp3 çalarları ile bilgisayar sektörüne iddialı bir giriş yaptı. Sonradan T.E.K. felsefesi olarak adlandırılacak olan; tasarım, ekonomi ve kaliteden ödün vermeyen bir anlayışla kısa süre içinde başarılı bir satış performansı ortaya koydu.


  Kasım 2005 tarihinde Türkiye'nin ilk 2.0 megapiksel çözünürlüğündeki PC kameralarını piyasaya sunarak, yine tüketicinin beğenisini kısa sürede kazandı. Piranha, bu tarihten itibaren IT sektöründeki yerini iyice sağlamlaştırdı ve ilk distribütörü olan Penta’nın da dağıtım gücüyle bilgisayar sektöründe basamakları hızla çıkmaya başladı. (Bilgi: Piranha, 2006 yılı İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre Türkiye'nin en çok satılan PC kamerası olma başarısını göstermiştir.)


  “Sürekli yenilik” anlayışı ile üretim planlarını oluşturan Piranha, 2007 Yılı başında Pathfinder modeli ile GPS Navigasyon segmentine de girdi. Nisan 2007’de ise Mediamonster serisi olarak adlandırdığı, Türkiye’nin ilk taşınabilir ve şarjlı DVD discman ürününü pazara sundu. Bu arada rekabetçi fiyatlarla multimedya ses sistemleri, masaüstü DVD/DIVX oynatıcılar, dijital ses kayıt cihazları gibi ürün gruplarında da iddialı çalışmalar yaptı.


  Ekim 2007 tarihinde, katılımcısı olduğu CeBIT Euroasia fuarında Twix modeli ile çift hatlı cep telefonu piyasasına giriş yapan Piranha, bu segmentte fiyat ve performans denklemini doğru kurarak ciddi bir satış performansı yakalamıştır.


  Piranha bugün aktif satışta olan 70’in üzerinde farklı modelle, IT ve tüketici elektroniği ürün gruplarında ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

   Forum Saati Cuma Ocak 18, 2019 10:51 pm